Kommenteeri

Keskkonnasaade JÄLG räägib putukatest

Mida rohkeb räägitakse keskkonnast ja jätkusuutlikusest, seda teadlikumaid otsuseid oskavad inimesed teha. Meil on hea meel, et Kanal2 keskkonnasaade JÄLG on kajastanud väga paljusid olulisi teemasid ning viimases saates jõuti ka söödavate putukate maailmani
Käisime koos Heidi Hansoga vaatamas, kuidas kilke kasvatatakse ning külastasime ka üliarmsat Hansagurmee kauplust, sest just nemad olid esimesed, kes oma väga hea lihavaliku kõrvale ka "putukalihast" tooted müügile võtsid.
Kuigi putukate inimtoiduks kasutamine ei ole tegelikult ei maailmas ega ka Euroopas tegelikult midagi uut, siis ametlikult tohib neid Eestis inimese toiduks müüa ja kasvatada alles 2021. aasta algusest.
Uued asjad on inimestele alati pisut hirmutavad - just seepärast olemegi GreenBite tooted välja töötanud nii, et inimesele väga kergesti omastatav putukavalk on toodetes kasutusel, aga putukaid nende algsel kujul näha ei ole - nii julgevad tervislikku ning keskkonnasäästlikku toitu proovida ka need, kes muidu pelgaksid. Sama loogikat kasutatakse ka muu loomse valgu puhul - ka näiteks terve lihakeha nägemine võiks inimesed ära ehmatada ning palju lihtsam on toiduna näha juba töödeldud liha. 
Vaata videost, kui palju vett saab säästa asendades mõne lihatüki uudse putukavalguga ning kuidas Heidi Hansole kilgileivad maitsesid!

Kui sul tekkis tahtmine putukavalguga rikastatud tooteid proovida, siis leiad GreenBite tooted juba päris paljudest poodidest ning ka meie enda e-poest siit

Lisa kommentaar

Email again: