Kommenteeri

30-minuti jõulupraad

Jõulud on rahu ja puhkamise aeg, aga kindlasti ei ole me ainukesed, kelles see hooaeg kohati pigem stressi tekitab. Kingituste otsimine, nende pakkimine, menüü paika panemine ning lõpuks ka valmis kokkamine. Oehhh - vabalt võib juhtuda, et perenaise närvid on jõululaupäevaks kohe täitsa läbi ja tahaks lihtsalt magama minna. Pakume omalt poolt välja ühe lihtsa pearoa, mis on olemuselt pidulik, aga mille valmimine võtab tõesliselt vähe aega.
Kuigi taimetoit on aina populaarsem ning meiegi oleme väga keskkonnale vähem kahjulike alternatiivide poolt, siis seapraad on küll üks asi, mis on alati eestlaste jõululauale kuulunud ning ei kao sealt ilmselt veel niipea. Hea mahlase seaprae valmimiseks kulub ahjus pikki tunde. Kindlasti on igal perenaisel selle valmistamiseks omad nipid ning nii peabki olema. Kui aga aega napib ning ahjus on vaja seapraega samal ajal valmistada veel sada ja üks asja, siis pakume omaltpoolt välja ühe alternatiivi, mis ahjus vaid 15 minutit peesitada tahab ning mille valmistamine algusest lõpuni võtab vaid pool tunnikest.

Ühest keskmisest sisefileest jätkub peatoiduks kolmele inimesele. Mõistagi võid retsepti kogust vastavalt sööjate arvule lihtsalt suuremaks kohendada.

Peedikoorikus sea sisefilee

1 keskmine sea sisefilee
1 spl Dijoni sinepit
2 spl peedijahu
1 spl hakitud tüümiani
Maitse järgi soola-pipart
Praadimiseks õli

1. Eelkuumuta ahi 200 kraadini ning vali võimalusel selline pann, mida saad kasutada nii pliidil kui ka ahjus.
2. Puhasta seafilee kelmetest ning prae see õlis kiirelt igast küljest kergelt pruuniks (maksimaalselt 1 minut igalt küljelt.
3. Seni kuni siga pruunistub sega omavahel kokku peedijahu, tüümian ning sool-pipar.
4. Tõsta siga pannilt ning määri see igast küljest sinepiga kokku. Seda on kõige mõnusam teha kätega, aga loomulikult peab olema ettevaatlik, et end ei kõrvetaks.
5. Kui siga on kenasti sinepine, siis rulli seda peedijahu-maitseainesegus nii, et tekib kena koorik. 
6. Pane siga pannile tagasi (kui sul ei ole sellist panni, mis ahjukuumust kannataks, siis kasuta nüüd ahjuplaati) ning küpseta ahjus 15 minutit.
7. Enne lahti lõikamist tõsta siga pannilt ning lase sel 10 minutit puhata, et lihamahlad ühtlaselt jaotuksid - nii jääb väga taine sisefilee mahlane ja mõnus.

Kõrvale sobib serveerida kõiki klassikaliseid jõululisandeid hapukapsast kuni marineeritud kõrvitsani välja. Kui valmistad sisefileed mõnel tavalisel õhtul, siis väga hästi sobib siia juurde ka lihtne salat.

PS. Ei saa mainimata jätta, et kuna ka kinkide valimine on vägagi ajamahukas protsess, siis oleme teinud elu lihtsamaks ning erinevates suurustes kingipakid omalt poolt valmis pakkinud. Need leiad siit

Lisa kommentaar

Email again: